Home   Z życia szkoły   Żywa lekcja historii

Żywa lekcja historii

A mo?e ma?e tortury??Grupa artystyczna Rekonstrukto  przygotowała dla naszych uczniów żywą lekcję historii o czasach szlacheckich łącząc naukę z zabawą. Temat został dostosowany do wieku dzieci i obowiązującej podstawy programowej. Najpierw prowadzący zaprezentował tradycyjny strój sarmaty opisując znaczenie każdego elementu ubrania. Potem przyszła kolej na uzbrojenie. Każdy do końca życia zapamięta, dlaczego mówimy ,że coś spaliło na panewce. Radek Pender stoczył z szlachcicem herbu mysie kiszki pojedynek na szable. Walka była wyrównana. Aby przybliżyć narzędzia służące do karania Oliwier Różański został dla przykładu zakuty w dyby. Otrzymał pięć razów i został uwolniony po złożeniu obietnicy poprawy, czyli zapewnieniu, iż będzie rzetelnie pracował na lekcjach i odrabiał zadania domowe.
Wszystkim czas upłynął bardzo szybko.