Home   Z życia szkoły   Żyli prawem wilka – Żołnierze Wyklęci

Żyli prawem wilka – Żołnierze Wyklęci

„Żołnierze Wyklęci” – to żołnierze podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR w latach 1944-1963. Walczyli o wolną Polskę, mordowani przez Sowietów i komunistów polskich w PRL-u „wyklęci”, skazani na niepamięć.

„Szkoła Pamięta” to akcja, w którą wpisała się młodzież  SP im. Marii Skłodowskiej – Curie w Szczepanowie. Pod kierunkiem nauczycieli historii wykonała prezentację multimedialną „ Żyli prawem wilka – Żołnierze Wyklęci”. Do w/w działania edukacyjnego p. Ireneusz Janus opracował regulamin i ogłosił Szkolny Konkursu Historyczny. Uczniowie kl. 4 – 8 szkoły podstawowej mieli wykonać prezentację i przedstawić ją przed komisją konkursową.

Spośród kilkunastu prac zgłoszonych do konkursu komisja konkursowa w składzie: p. Dariusz Monkiewicz i p. Ireneusz Janus wybrała 4 najlepsze prace.  Laureaci tego konkursu 11 marca 2020 roku zaprezentowali się przed społecznością uczniowską klas 4 – 8 szkoły podstawowej i gronem pedagogicznym. Oto wyniki Szkolnego Konkursu Historycznego:

I miejsce – Hanna Orzechowska – kl. 6

II miejsce – Aleksandra Kaźmierczak  kl. 8

III miejsce  – Natalia Dubel i Anna Pietrzak kl. 6

Wyróżnienie przyznano Mikołajowi Puzio – kl. 5

Pani Dyrektor Wioletta Górna wręczyła dyplomy i nagrody książkowe. Nagrodzonym uczniom i pozostałym uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

Autor: Ireneusz Janus