Home   Z życia szkoły   Żegnaj zimo, witaj wiosno!!!

Żegnaj zimo, witaj wiosno!!!

Jak co roku w naszej szkole, w czwartek 21 marca uczniowie oraz nauczyciele świętowali Pierwszy Dzień Wiosny. W tym roku był on organizowany przez panie Annę Pietraszko oraz Izabelę Karpińską, przy pomocy samorządu szkolnego.

 Dzień rozpoczął się napisaniem „Kangura Matematycznego”. Po wykazaniu się zdolnościami logicznego myślenia przyszedł czas na prezentację uzdolnień artystycznych, czyli konkurs muzyczny „Mini Playback Show”. Komisji, w której skład wchodziły panie Magdalena Szary, Donata Sobkowska oraz uczennice Julia Flig i Oliwia Lidmann, bardzo ciężko było wyłonić zwycięzców. Po długich naradach ogłoszono werdykt – trzecie miejsce zdobyły Maja i Małgosia Przybyły, drugie miejsce Oliwia Owczarzak, a na pierwszym miejscu stanęła Maja Prusinowska. W międzyczasie panie Aleksandra Świder i Natalia Żywczewska obejrzały dekoracje przygotowane przez uczniów od klasy czwartej do ósmej i zadecydowały, że klasa ósma najpiękniej przyozdobiła swoją salę. Następnie dzieci i młodzież wraz z opiekunami wyszli przed szkołę, by spalić Marzannę. Po symbolicznym przegnaniu zimy wszyscy mieli możliwość zjedzenia pysznej kiełbaski z grilla.

Po posiłku rozpoczęły się rozgrywki sportowe w kwadranta, w których brały udział klasy 4-7. Zwycięską drużyną okazała się grupa utworzona przez klasę szóstą. Kiedy gracze odpoczęli, został rozegrany kolejny mecz, tym razem piłki nożnej. Rywalizowały ze sobą klasa ósma oraz drużyna utworzona przez uczniów od klasy czwartej do siódmej. Dwudziestominutowy mecz zakończył się wygraną grupy najstarszych uczniów. Na koniec uczniowie spędzili miło czas przy muzyce na świeżym powietrzu, delektując się ładną pogodą.

Tekst: Oliwia Rosińska

Zapraszamy na nasz facebookowy profil do obejrzenia obszernej fotorelacji: Galeria zdjęć


 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress