Home   Z życia szkoły   Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego

27 czerwca nadszedł długo oczekiwany przez uczniów moment – zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Najpierw wszyscy wzięli udział w uroczystej mszy świętej, a po niej udali się do świetlicy. Swoją obecnością uroczystość uświetnili pan Wójt Gminy Dąbrowa, ksiądz proboszcz,  pani Przewodnicząca Rady Gminy w Dąbrowie, Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu, głos zabrała Pani Dyrektor. Podziękowała organowi prowadzącemu, rodzicom, pracownikom szkoły, sponsorom za udzieloną w ciągu minionego roku pomoc. Dzięki tym wszystkim ludziom szkoła wygląda coraz piękniej i miło się w niej pracuje. Kolejne słowa zostały skierowane do uczniów. Pani Dyrektor  życząc wspaniałego wypoczynku podkreśliła , że wiedza zdobyta w szkole bardzo się przyda w czasie letnich podróży.

Przybyli goście w swoich wystąpieniach również zwrócili uwagę na  ogrom wykonanej pracy i złożyli życzenia jak najlepszego zasłużonego odpoczynku. Pan Wójt rozdał nagrody dla osób , które reprezentowały gminę w zawodach sportowych i konkursach.

Następnie uczniowie klas I – V otrzymali świadectwa . Najlepszym wręczała je Pani Dyrektor. Następnie klasa szósta wystąpiła w przygotowanym przez siebie programie artystycznym, którym żegnała się ze Szkołą Podstawową w Szczepanowie. Tradycyjnie uczniowie klasy V  piosenką  i wierszykiem  pożegnali się ze swymi najstarszymi kolegami i koleżankami. Po raz ostatni wychowawczyni klasy szóstej zwróciła się do swych wychowanków. Wyraziła nadzieję ,że nie zapomną o swojej pierwszej szkole i podzielą się informacjami  o swoich dalszych losach.

W końcu i szóstoklasiści otrzymali z rąk Pani Dyrektor  świadectwa i nagrody. Po tym szczególnym momencie konferansjerzy życzeniami dobrego wypoczynku zakończyli część oficjalną.