Home   Z życia szkoły   XV Dzień Papieski

XV Dzień Papieski

DSCN0212XV Dzień Papieski przebiegał pod hasłem Jan Paweł II- Patron Rodziny. Apel z tej okazji przygotowała pani Donata Sobkowska wraz z uczniami klasy V i trzema uczennicami klasy I. Najpierw został odczytany fragment papieskiego testamentu mówiący o wielkim znaczeniu rodziny w życiu każdego człowieka. Rodzina Bogiem silna powinna m.in. posiadać takie cechy jak: radość, troska, zgoda, miłość, integracja ora odpowiedzialność. Potem piątoklasiści opowiadali o świętym Janie Pawle. Nie zabrakło wspólnego śpiewania piosenek bliskich sercu Karola Wojtyłły. Pani Donata przeprowadziła również krótki konkurs z nagrodami. Trzeba było znać fakty z papieskiego życiorysu. I wielu uczniów je znało!