Home   Z życia szkoły   Wyniki konkursu “Kangur Matematyczny”

Wyniki konkursu “Kangur Matematyczny”

Międzynarodowy Konkurs

“Kangur Matematyczny”

20 marca w naszej szkole odbył się Konkurs “Kangur Matematyczny”

Wzięło w nim udział 27 uczniów, w trzech kategoriach:

Żaczek dla klas II,

Maluch III – IV

Beniamin V-VI

Organizator

Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych oraz Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Regionalny Komitet Organizacyjny Międzynarodowego Konkursu Matematycznego “Kangur Matematyczny” zaprosił uczennice naszej szkoły Oliwię Rosińską  klasa III na uroczyste zakończenie XXIII edycji Konkursu, które odbyło się w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy 2 czerwca 2014 r. godz. 12.00.

Oliwia w kategorii Maluch uzyskała bardzo dobry wynik za co otrzymała nagrody: książkę i  bon do zrealizowania w empiku.

Uczennica rozwija swoje umiejętności matematyczne na lekcjach matematyki z p. Dorotą Lucius oraz na zajęciach dodatkowych realizowanych w naszej szkole w ramach projektu “Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania w klasach I -III szkół podstawowych” dla dzieci uzdolnionych matematycznie prowadzonych przez p. Irenę Jasiek.

Projekt realizowany jest przez Gminę Dąbrowa w ramach programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

To nie jedyny sukces Oliwii. Jest ona laureatka Gminnego (III miejsce) i Powiatowego (III miejsce) konkursu matematycznego dla klas III.

DSC_0243 DSC_0245 DSC_0246 DSC_0249

One Comment