Home   Z życia szkoły   Wycieczka do Torunia

Wycieczka do Torunia

image00211 kwietnia uczniowie klas piątej i szóstej wraz z opiekunami, paniami Renatą Syty i Ewą Janasek  i panem Mateuszem Szmańdą pojechali pociągiem do Torunia. Swoją przygodę z miastem rozpoczęli od spaceru po starówce, zwiedzeniu krzywej wieży oraz Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Potem mieli okazję poznać historię piernikarstwa w Żywym Muzeum Piernika. Po krótkim terminowaniu pod okiem mistrza zdobyli uprawnienia czeladnicze , przy własnoręcznym wyrobie pierników według receptur sprzed 500 lat. W Muzeum Historii Torunia zapoznali się z ekspozycją pt.”Toruń i jego historia. Od pradziejów do zakończenia II wojny światowej’’. Tam czekało na dzieci wiele interaktywnych atrakcji. Wszystkiego mogły dotknąć, przymierzyć stroje z różnych okresów historycznych.  I wreszcie nadszedł czas na wyczekiwany posiłek w restauracji  McDonald’s. I na koniec odwiedziny w ruinach zamku krzyżackiego, gdzie największą atrakcją okazała się sala strachu.