Home   Z życia szkoły   Wycieczka do Jaworzynki

Wycieczka do Jaworzynki

22 maja o godzinie 24.10 rozentuzjazmowani uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Jaworzynki. Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku w ośrodku wszyscy wyruszyli na pierwszą wycieczkę górskimi szlakami. W sumie przez 6 dni  przeszliśmy około 30 kilometrów. Kolejny szlak zaprowadził nas do hodowli głuszca i muzeum świerka. Tam doświadczyliśmy, jaką potęgą jest górska burza. W środę spacerowaliśmy wzdłuż granicy polsko – czesko – słowackiej. Doszliśmy do Hrcavy licząc na zakupy. Niestety sklep był zamknięty, na dodatek się rozpadało. Na szczęście właściciele pensjonatu przyjechali po nas busami. Ostatnia piesza wędrówka prowadziła do Koniakowa. Tam obejrzeliśmy muzeum koronek, hodowlę owiec. Kto chciał ,mógł zrobić zakupy w sklepie z pamiątkami. Potem zdobyliśmy Ochodzitę położoną 895 n.p.m. Oprócz pieszych wypraw dużym powodzeniem cieszył się basen i zajęcia sportowe na świeżym powietrzu, szczególnie mecz uczniowie – nauczyciele zakończony wynikiem 3:2. W turnieju tenisa stołowego I miejsce zajął Kuba Szymczak, II Natalia Kubalak a III Agata Płocińska. Młodzi turyści z wielką przyjemnością piekli kiełbaski nad ogniskiem. Pękali ze śmiechu oglądając przygody Bridget Jones. Szaleli na dyskotece z didżejem Krisem .Posłuchali gwary beskidzkiej na pokazie wyrobu masła. Powstały piosenki o wycieczce. Jury uznało, że najciekawszy tekst ułożyły: Oliwia Rosińska, Oliwia Lidmann, Agata Płocińska, Paulina Rzempowska, Julia Flig, Dagmara Buczkowska i Natalia Kubalak.  Został odśpiewany na pożegnanie. Bardzo wzruszył pana Eugeniusza i panią Ewę. W drodze do domu zatrzymaliśmy się w Wiśle. Podziwialiśmy trofea sportowe Adama Małysza. Wjechaliśmy na skocznię jego imienia, skąd roztaczał się piękny widok na okolicę. Na rynku każdy zrobił ostatnie zakupy. W Szczepanowie zameldowaliśmy się o 21.56.

To była wspaniała wycieczka!!!

Zapraszamy do oglądania zdjęć i relacji na facebooku. Oto link: Jaworzynka