Home   Z życia szkoły   Wycieczka do Expressu Bydgoskiego

Wycieczka do Expressu Bydgoskiego

3 czerwca klasy III i IV, dzięki panu Adrianowi Basie, miały możliwość zapoznać się z etapami powstawania gazety. Wizyta w redakcji Expressu  Bydgoskiego  rozpoczęła się od sesji fotograficznej całej grupy. Potem uczniowie odwiedzili dział sportowy i miejski. Na chwilę, bardzo cichutko, weszli do sali, gdzie odbywało się kolegium redakcyjne. W dziale grafiki na dzieci czekały przepyszne muf finki i upominki. Drugim etapem wycieczki było zwiedzanie nowego bydgoskiego dworca kolejowego. Potem w restauracji „Dolce Vita” każdy uczestniczył w przygotowaniu pizzy. Jedni wałkowali ciasto, inni układali ser i szynkę. Na deser podano włoski deser panna cottę. Ostatnią atrakcją było zwiedzanie drukarni. Tam wszyscy prześledzili drogę druku gazety od aluminiowej płyty z laserowym zapisem treści do spakowanej paczki gazet gotowej  do sprzedaży. To był bardzo udany wyjazd!