Home   Z życia szkoły   Wiwat, 3 maja!

Wiwat, 3 maja!

3 maja27 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości poświęconej narodowemu świętu konstytucji 3 maja. Historię tej  najważniejszej w państwie ustawy przybliżyła Hanna Orzechowska. Potem uczniowie klasy piątej  przedstawili krótką inscenizację pt.”W dniu 3 maja”. Następnie dzieci z klas 4-7 wspólnie zaśpiewały piosenkę „Witaj majowa jutrzenko”. Na koniec nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu plastycznego o konstytucji 3 maja. W klasach starszych komisja w składzie pani Dorota Lucius, pani Aleksandra Świder i pani Donata Sobkowska przyznała I miejsce uczniom klasy 6, II miejsce uczniom klasy 5, a trzecie miejsce zdobyli uczniowie klasy 4. Wyróżnienie otrzymali uczniowie klasy 7. Wśród prac otrzymanych od uczniów klas 1-3 najlepszą okazała się narysowana przez Dominika pacanowskiego z klasy 2. II miejsce zdobyła Natalia Szmańda z klasy 3.,a III miejsce Oliwia Owczarzak z klasy 1. Nagrodzeni otrzymali okolicznościowe dyplomy i statuetki. Organizatorkami apelu były panie Ewa Janasek i Renata Syty. Oprawę muzyczną zapewniła pani Aleksandra Świder.

3 maja, podczas gminnych obchodów święta konstytucji 3 maja, uczennica klasy 4. Hanna Orzechowska odczyta zebranym przy Pomniku Niepodległości rys historyczny dotyczący tego dokumentu.  Wiązankę kwiatów pod pomnikiem złoży  delegacja w składzie: pani Magdalena Szary, pan Dariusz Monkiewicz oraz uczennice Hanna Orzechowska i Blanka Piątek.

Zdjęcie użytkownika Gmina Dąbrowa. Zdjęcie użytkownika Gmina Dąbrowa.