Home   Z życia szkoły   Witamy wiosnę!

Witamy wiosnę!

Słupek rtęci rośnie, więc nadszedł czas, aby powitać wiosnę. Najpierw chętni, odważni uczniowie zaprezentowali swoje niezwykłe talenty. Przegląd prowadziła Anna Bidzińska z Kingą Szmańdą. Inga Rosińska wykonała taniec czekolady. Zespół „Ja i chłopaki” w składzie Hanna Orzechowska, Tomasz Zawadzki i Jan Tarnowski zaprezentowali publiczności piosenkę góralską. Martyna Kaźmierczak, Marta Ratajczak, Sylwia Tarnowska oraz Wiktoria Buzała wykonały taniec cygański. Oliwia Rosińska i Dagmara Buczkowska zaśpiewały piosenkę „Alleluja”. Oliwia Lidmann zaprezentowała utwór pt.”Kraina lodu”. Kamil Chróśniak i Jakub Szymczak przygotowali piosenkę „Znowu mam Bana”. Błażej Heinich i Stanisław Kurek zaprosili ochotników do pomocy w przedstawieniu sztuczek magicznych. Kinga Piwańska, Klaudia Buzała, Wiktoria Rybarczyk i Weronika Ratajczak zadebiutowały przebojem „Jej ostatni”. Filip Szymczak wykonał piosenkę „Czy lubisz kopać tunel”. Jury w składzie Dorota Lucius, Ewa Janasek, Julia Flig i Olaf Piątek przyznało I miejsce zespołowi „Ja i chłopaki”. II miejsce przypadło Oliwii Rosińskiej i Dagmarze Buczkowskiej, a trzecie Indze Rosińskiej. Poza konkursem w wiosennym repertuarze wystąpili uczniowie klas I-III. Wszyscy syci wrażeń artystycznych udali się przed szkołę, gdzie pan Łucjan Nowakowski smażył na grilu pyszne kiełbaski. Od razu ustawiła się do nich ogromna kolejka. Tradycyjnie została spalona słomiana Marzanna pożegnana pochodem wokół boiska.

Autor: Ewa Janasek