Home   Z życia szkoły   Witamy wiosnę

Witamy wiosnę

image003a22 marca, w pięknie przystrojonej przez panią Aleksandrę Świder szkole, radośnie witaliśmy wiosnę. Plan wspólnego świętowania przygotowała pani Magdalena Nakielska – Krzemińska. Najpierw spaliliśmy słomianą Marzannę wykonaną przez szkolną drużynę harcerską pod czujnym okiem pana Mateusza  Szmańdy. Potem każda klasa, na przygotowanym arkuszu papieru, malowała swoje wyobrażenie wiosny. Po tym wspólnym wysiłku uczniowie piekli  w ognisku kiełbaski, którymi się ze smakiem zajadali. Wielkie emocje towarzyszyły szukaniu zajączka. Pani Magda rozdała mapy z zaznaczonym miejscem ukrycia niespodzianki. Wszyscy biegali mając oczy dookoła głowy, aby jak najprędzej dowiedzieć się, co skrywa kolorowa torebka. W pokazie wiosennych przebrań wzięło udział 38 dzieci. Barwny korowód został powitany gromkimi brawami. Jury zadecydowało, że w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce otrzymuje Natalia Dubel, a w kategorii chłopców Mikołaj Puzio .Wiosenne świętowanie zakończyło się przeglądem piosenek o wiośnie. Mimo niezbyt wiosennej aury, wszyscy bawiliśmy się świetnie.