Home   Z życia szkoły   Wigilia szkolna

Wigilia szkolna

21 grudnia uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole szkolną wigilię.
Pani dyrektor serdecznie powitała uczniów, pracowników szkoły i gości – panią Wiesławę Heinich i Olgę Krysiak.
Święto rozpoczęliśmy od obejrzenia jasełek przygotowanych przez panią Irenę Jasiek, Magdalenę Nakielską – Krzemińską i Aleksandrę Świder. Niejednej osobie zakręciła się łezka w oku.
Uczennice klasy VI przygotowały konkurs wiedzy o Bożym Narodzeniu. W kategorii klas młodszych zwycięzcami zostali: Adrian Przybyła, Błażej Heinich, Dagmara Buczkowska, Radosław Pender. W klasach IV –VI najwięcej o świętach wiedzieli: Julia Pracka, Amadeusz Teper, Mikołaj Dudek, Paulina Płocińska. Wszyscy w nagrodę otrzymali wybranego przez siebie pluszaka.
Potem reprezentanci klasy IV –Justyna Kruzel i V-Aneta Tarnowska czytały opowiadanie związane tematycznie z okresem świątecznym. Obydwie prace były bardzo ciekawe i wzruszające. Pierwsze miejsce zajęła klasa V.
Po zjedzeniu w klasach zupy owocowej i podzieleniu się opłatkiem przyszedł najbardziej wyczekiwany moment . Prezenty!!!