Home   Z życia szkoły   Wielcy Lutosławni

Wielcy Lutosławni

16 września zainaugurowaliśmy nowy sezon żywych lekcji muzyki.  Na pierwszym spotkaniu poznaliśmy twórczość najwybitniejszego polskiego kompozytora II połowy XX wieku – Witolda Lutosławskiego. Usłyszeliśmy skomponowane przez niego utwory instrumentalne m.in. melodię związaną ze Śląskiem oraz pieśni tworzone do wierszy polskich poetów. Wszystkim bardzo  podobała się  muzyka do wiersza pt. „Spóźniony słowik” Juliana Tuwima. Artyści z filharmonii przybliżyli nam trudną sztukę komponowania. Wybrani uczniowie z klas I – VI trzymali kartki z nazwami dźwięków. Naszym zadaniem było zmienianie ich kolejności. Każda zmiana to nowe, inne  brzmienie, ale by nowy utwór zachwycał potrzeba wiele namysłu i twórczej pracy.