Home   Z życia szkoły   Wiedeńska bombonierka

Wiedeńska bombonierka

instrumenty4Wiedeńska bombonierka, przygotowana przez bydgoskich muzyków, była pełna różnokształtnych czekoladek – kwartetowych, operetkowych, mozartowskich, beethovenowskich, o smaku walca i czardasza. Wielkie wrażenie zrobiła „Niespodzianka” Józefa Haydna, gdzie partie ciche, usypiające nagle przechodziły w głośne, bardzo żywe. Uczniowie zaśpiewali „Wyszły w pole kurki trzy”, a następnie wysłuchali dwóch mozartowskich wariacji do tej melodii. Poznali budowę skrzypiec, altówki oraz wiolonczeli. Wiedzą, czym te instrumenty różnią się między sobą. Następnie chórek nauczycielek odśpiewał „Odę do radości.” Całość zwieńczył „Marsz Radeckiego” napisany dla wojska.