Home   Z życia szkoły   VIII Piknik Rodzinny

VIII Piknik Rodzinny

1 czerwca w naszej szkole zapanowała radosna atmosfera zabawy. Tego dnia odbył się po raz ósmy Piknik Rodzinny pod hasłem „Stwórzmy razem dobry klimat.”Przygotowane ciekawe propozycje sprawiły, że teren przed szkołą wypełnił się tłumem ludzi. Ogromnym powodzeniem wśród dzieci cieszyło się stoisko z tęczową watą cukrową i popcornem. Niecodzienną atrakcja był dmuchany plac zabaw. Jak co roku oblężenie przeżywało stoisko z losami „Kot w worku”. Długa kolejka ustawiała się do malowania twarzy w przeróżne fantazyjne wzory. Panie animatorki zainteresowały dzieci niebanalnymi grami zręcznościowymi. Młodsi  uczestnicy pikniku zajmowali się łowieniem rybek – cukierków. Uczniowie najlepiej oszczędzający w roku szkolnym 2018/19 otrzymali nagrody z SKO. Mogli również wziąć udział w konkursie dotyczącym banku PKO. Liczną widownię zgromadziła przedstawiona przez rodziców i pracowników szkoły inscenizacja „Rzepki” Juliana Tuwima. Jak co roku każde dziecko dostało słodki  upominek.  Aby wszyscy mieli siłę do zabawy przygotowano grochówkę, kiełbaski z grilla oraz wiele przepysznych sałatek. Zwolennicy słodkości  mieli do wyboru wiele rodzajów ciast. Każdy mógł napić się kawy, herbaty, soku jabłkowego lub pepsi .  po raz pierwszy na festynie pojawił się Patrol Saperski. Można było zapoznać się z ich specjalistycznym sprzętem i ubiorem. Jak zawsze uwagę dzieci przyciągała Straż Pożarna.  Dużą frajdą było lanie wody ze strażackiego węża. Na spragnionych przejażdżki czekała bryczka z uśmiechniętym woźnicą.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania pikniku. Oto ich lista:

• Marta, Marcin Puzio – Szczepanowo
  • Artur Szymkus – Słaboszewo
  • Magdalena, Marcin Wesołowscy- Szczepankowo
  • Renata Pacanowska – Szczepanowo
  • Nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Szczepanowie
  • Ochotnicza Straż Pożarna – Dąbrowa
  • Wiesław Gałązka – Mokre
  • Adrian Dworek – Szczepanowo
  • Bank Spółdzielczy „Pałuki” – Żnin
  • Sylwia, Maciej Podlasz – Szczepanowo
  • Anna, Kazimierz Pietraszko – Firma Produkcyjno- Handlowa