Home   Z życia szkoły   VI Biesiada Artystyczna w parku w Słaboszewku

VI Biesiada Artystyczna w parku w Słaboszewku

9 czerwca nasi uczniowie podczas VI Biesiady Artystycznej w parku w Słaboszewku zaprezentowali przedstawienie słowno – muzyczne pt. „Paryż malowany słowem i muzyką”.
Licznie zgromadzona publiczność miała niepowtarzalną okazję zapoznać się z charakterystycznymi budowlami stolicy Francji, pięknie namalowanymi przez pana Konrada Szarego. Serdecznie dziękujemy! Opowieść o nich snuły Natalia Przybyła i Martyna Siarka. Słowom towarzyszył śpiew i taniec. Piątoklasistki i szóstoklasistki -Wiktoria Podsiedlik, Kinga Gawrońska, Weronika Wiśniewska, Martyna Lewandowska i Paulina Fletka zatańczyły hip – hop. Przemek Kurek zaśpiewał po francusku piosenkę „En chantant”. Uczniowie klasy I- Wiktor Budny, Natalia Heinich, Martyna Kaźmierczak, Marta Ratajczak, Patrycja Rydlewska i Oskar Sobociński zaśpiewali po francusku kanon „Panie Janie”i „ Kurki trzy”. Uczennice klasy IV i III- Anna Bidzińska, Karolina Budna, Patrycja Haręcka, Agata Kocińska, Justyna Kruzel, Kamila Meler oraz Weronika Ratajczak wykonały taniec dworski. Największy aplauz widowni wzbudził kankan zaprezentowany przez Klaudię Buzałę, Paulinę Fletkę, Martynę Lewandowską, Weronikę Wiśniewską, Kingę Bergmann i Julię Pracką.
Pozostali uczniowie – Sławomir Kaźmierczak, Stanisław Kurek, Oliwia Teper, Hieronim Bauza, Bartłomiej Bonkowski, Dawid Gawroński, Dawid Gawrych, Małgorzata Klajna, Martyna Kubiak, Kinga Piwańska, Wiktoria Rybarczyk, Filip Szymczak, Paulina Budna, Mikołaj Dudek, Miłosz Dudek, Justyna Płocińska, Arkadiusz Robaczewski, Aneta Tarnowska, Filip Chałupniczak, Jakub Dudek a także Martyna Jeż wspierali artystów śpiewem. Nagrodę publiczności w kategorii grupa młodsza dziewczęta zdobyła Natalia Heinich, w kategorii grupa młodsza chłopcy Oskar Sobociński. W grupie starszej dostrzeżono i doceniono Przemka Kurka. Wręczono również nagrody za zdjęcia wykonane na konkurs 40 lat Gminy Dąbrowa. Jedną z nagród zdobył Dominik Grabowski za zdjęcie dworku w Słaboszewku.
Uczniów do występu przygotowały panie Aleksandra Świder, Magdalena Nakielska – Krzemińska, Alicja Jaworska, Ewa Janasek. Zaznaczyliśmy swoją obecność na biesiadzie nie tylko spektaklem, ale także wieloma innymi działaniami.
Pani Irena Jasiek przekonywała o niezwykłej atrakcyjności nauk ścisłych. Każdy mógł wykonać doświadczenie. Stoisko cieszyło się dużym powodzeniem. Pan Mateusz Szmańda pomagał rozwiązywać logiczne układanki. Kiedy było trudno, pokazywał ściągę z rozwiązaniem. Pani Magdalena Szary zabawiała dzieci proponując łowienie najróżniejszych gatunków cukierków na wędkę. Pani Aleksandra Świder kręciła kołem fortuny i zadawała pytania z różnych dziedzin wiedzy. Dobre odpowiedzi nagradzała cukierkami. Uczennice naszej szkoły częstowały gości przekąską z sera i winogrona. Poczęstunek szybko się skończył, gdyż wyśmienicie smakował. Szóstoklasistki wykonywały zainteresowanym osobom różnorodne tatuaże- od motyla do smoka.