Home   Z życia szkoły   Uroczystość z okazji kanonizacji Jana Pawła II

Uroczystość z okazji kanonizacji Jana Pawła II

Dzisiejszym apelem uhonorowaliśmy kanonizację Jana Pawła II. Najpierw pani  Donata Sobkowska odczytała fragment „Testamentu” skierowany do młodych. Papież prosi w nim o podążanie w swoim życiu za Jezusem i jego nauką. Uczniowie klas IV-VI w montażu słowno- muzycznym przypomnieli biografię naszego wyjątkowego rodaka. Zwrócili uwagę, że świętość Karola Wojtyły przejawiała się w całym jego życiu, nie tylko podczas pontyfikatu. Od niedzieli możemy modlić się o wstawiennictwo św. Jana Pawła II w swojej sprawie, wierząc, że pomoże ją zanieść do Boga. Słowom i pieśniom towarzyszyła prezentacja multimedialna.

Po uroczystości pani dyrektor podzieliła się z nami swoimi refleksjami o wpływie Jana Pawła II na jej życie. Wyraziła nadzieję, że  również dla nas będzie On osobą bardzo bliską. W tym szczególnym dniu nastąpiło także ogłoszenie wyników dwóch konkursów o papieżu Polaku. Pierwszy z nich, dla klas IV- VI był konkursem wiedzowym. 16 uczestników odpowiadało na  testowe pytania .Niepokonany  był Hieronim Bauza. II miejsce zajęła Weronika Wiśniewska , a trzecie Aneta Tarnowska. Dwadzieścioro młodszych uczniów  brało udział w konkursie plastycznym ‘’Jan Paweł II – droga do świętości.” Komisja wyróżniła pracę Filipa Wiśniewskiego i Anny Pietrzak. I miejsce otrzymała Michalina Basa, II miejsce Dawid Jach, a trzecie Martyna Wojtkowiak. Wszystkie prace będzie można obejrzeć na wystawie.

Klasa II i III pamiętała o prośbie pani Donaty i przyniosła baloniki w papieskich barwach. Na dany znak dzieci wypuściły je w niebo ,aby w ten sposób uczcić świętego Jana Pawła II.