Home   Z życia szkoły   Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

Dnia 3.09.2012r. w piękny, słoneczny dzień uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2012/13.
Rada Rodziców, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie serdecznie przywitali nową panią dyrektor – Dorotę Lucius, która wygłosiła swoje pierwsze dyrektorskie przemówienie:
„Szanowni Goście, drodzy Rodzice, Nauczyciele, pracownicy szkoły a przede wszystkim wy – drogie Dzieci.
Witam was serdecznie po dwumiesięcznej przerwie w nauce i szkolnych obowiązkach. Widzę, że mimo żalu za górskimi szlakami i nadmorskim brzegiem wracacie do szkoły chętnie, że niesiecie tu nowy zapas energii. To cieszy.
Szczególnie ciepło i serdecznie witam dziś najmłodszych – przedszkolaczków i pierwszoklasistów. Czuję, jak szybko biją Wam serca. Jak mocno i dzielnie zmagacie się ze strachem przed nowym i nieznanym. Rozumiem wasze emocje, bo i dla mnie jest to nowy rozdział w księdze waszego i mojego życia.. Rozdział jedyny i niepowtarzalny. Raz napisany – nie da się powtórzyć, zmienić. Dlatego dołożę wszelkich starań, byście powracali w przyszłości do jego lektury z przyjemnością i ze wzruszeniem.
Drugo- ,trzecio-, czwarto-, piąto- i szóstoklasiści! Wy macie już za sobą pierwsze lata nauki. Pamiętajcie więc, by wspomóc młodszych kolegów. Mam też nadzieję, że wykorzystaliście wakacje na beztroską zabawę i wracacie pełni nowej energii. Gotowi do kolejnych wypraw w stronę wiedzy!
Nowy rok szkolny to nowe nadzieje i nowe wyzwania.
Zwracam się także do Rodziców i współpracowników z życzeniami, by najbliższe miesiące przyniosły Wam jak najwięcej okazji do satysfakcji i najprostszej w świecie radości czerpanej z kontaktu z dziećmi!
Nowy rok szkolny 2012/2013 uważam za otwarty!!”

Wystąpienie pani dyrektor nagrodziła burza oklasków.
Przywitaliśmy nowych nauczycieli- pana Mateusza Szmańdę uczącego informatyki i techniki oraz panią Joannę Nowak, która będzie pracowała z przedszkolakami.

Na zakończenie uroczystości uczniowie pod kierunkiem pani Alicji Jaworskiej i Anny Pietraszko przygotowali akademię poświęconą nowemu rokowi szkolnemu i 67 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Następnie wszyscy pełni zapału rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcami. W klasach zapoznali się z planem lekcji na nowy rok szkolny. Po chwili pobiegli korzystać z ostatnich wolnych chwil.

Tego samego dnia delegacja młodzieży szkolnej złożyła kwiaty przy Grobie Pomordowanych w czasie II wojny w Słaboszewie. Opiekunowie – Aleksandra Świder, Magdalena Szary.