Home   Z życia szkoły   „Umiesz liczyć, licz na siebie”

„Umiesz liczyć, licz na siebie”

image00511 marca 2016r. w Zespole Szkół w Bielicach odbył się II Turniej Matematyczny Ziemi Mogileńskiej pod hasłem „Umiesz liczyć, licz na siebie”.
Konkurs odbywał się w trzech kategoriach:
I – szkoły podstawowe;
II – gimnazja;
III – szkoły ponadgimnazjalne.

Celem konkursu było przede wszystkim: upowszechnianie i popularyzowanie wiedzy matematycznej wśród uczniów różnych poziomów kształcenia i różnych typów szkół, integracja środowiska uczniowskiego i nauczycielskiego, wskazywanie na wieloaspektowe zastosowanie wiedzy i umiejętności matematycznych , wykorzystanie umiejętności twórczego myślenia do rozwiązywania różnego typu zadań, w tym problemowych,  kształtowanie umiejętności współpracy w grupie, doskonalenie umiejętności matematycznych wśród uczniów, dostarczanie uczniom satysfakcji z osiągania sukcesu w atmosferze życzliwej rywalizacji.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Błażej Heinich, Stanisław Kurek  i Kinga Szmańda , wszyscy z klasy VI. Drużyna współpracowała fantastycznie,  przez cały czas trwania konkursu nasi uczniowie byli na pierwszym miejscu. Dopiero na samym finiszu wyprzedzili ich uczniowie z Mogilna.  Zajęli bardzo dobre II miejsce. GRATULUJEMY  Kindze, Błażejowi i Stasiowi sukcesu,  wiedzy i umiejętności.

image001 image002 image003 image004

Tekst: Irena Jasiek