Home   Z życia szkoły   Święto Tabliczki Mnożenia

Święto Tabliczki Mnożenia

Jednodniowe Święto Tabliczki Mnożenia w dniu 26 września 2014 roku to dzień symboliczny. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Egzamin z tabliczki mnożenia przeprowadzony był przez Egzaminatorów MT. Byli to: Anna Bidzińska, Błażej Heinich, Jakub Kaźmierczak, Stanisław Kurek, Olaf Piątek, Kinga Szmańda, Hieronim Bauza, Bartłomiej Bonkowski, Dawid Gawroński, Justyna Kruzel, Kinga Piwańska, Weronika Ratajczak.

Uczniowie klas III-VI losowali zestawy i w ciągu pięciu minut musieli prawidłowo rozwiązać pięć przykładów. Do egzaminu przystąpiły 74 osoby w tym 20 dorosłych. Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” uzyskało 21 uczniów i 11 dorosłych. Uczniowie którzy najszybciej i prawidłowo rozwiązali wylosowane przykłady otrzymali nagrody (kalkulator, latarka, długopis).

Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” w roku 2014 otrzymali:

Klasa III

1. Wiktor Budny