Home   Z życia szkoły   Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka

Kochani Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy, Przyjaciele Szkoły im. Marii Skłodowskiej – Curie w Szczepanowie pragniemy poinformować Was i zaprosić do udziału w ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA.
Na piątkowym zebraniu online Samorządu Uczniowskiego podjęto decyzję o udziale w Szlachetnej Paczce. Wybraliśmy rodzinę , której bardzo chcemy pomóc. Rodzina pochodzi z Golubia-Dobrzynia , to Pani Renta (76 lat) i jej syn, Pan Marcin (51 lat). Bardzo wzruszyła nas ich historia. To bardzo skromni ludzie, potrzebujący wsparcia. Cały opis rodziny i lista potrzebnych rzeczy znajduję się w zamieszczonym linku: https://www.szlachetnapaczka.pl/wybo…/rodzina/38658/903…
Rodzina ta wymienia trzy kluczowe potrzeby: żywność, opał i garnki. Mamy ogromną nadzieję, że uda nam wspólnie skompletować paczkę i damy Pani Renacie i Panu Marcinowi nadzieję na lepsze jutro!!! 🙂 Prócz kluczowych potrzeb , są również inne, również ważne zawarte w wyżej zamieszczonym linku.
Jeśli chodzi o opał, nie możemy podarować rodzinie pieniędzy, ale po rozmowie z wolontariuszką , która opiekuje się tą rodziną, dowiedzieliśmy się, że możemy wybrać firmę z Golubia – Dobrzynia, zrobić przelew i Nasza rodzina otrzyma opał.
Zbiórka będzie odbywać się w szkole do 9 grudnia 2020, do godz. 15:00.
W szkole na korytarzu będą stały kartony z opisem.
Wszelkie pytania można kierować do opiekuna Samorządu Uczniowskiego, pani Magdaleny Nakielskiej – Krzemińskiej na e-dzienniku , classroomie kafelek Samorząd Uczniowski lub na szkolnym Facebooku w utworzonym wydarzeniu “Szlachetna Paczka”
WAŻNE: Prosimy zapoznać się z listą potrzebnych rzeczy – link wyżej.
Liczymy na Waszą pomoc, przecież LUBIMY LUDZI i nie możemy być obojętni na los potrzebujących ludzi.
Mamy nadzieję, że udział w akcji SZLACHETNA PACZKA stanie się Naszą szkolną tradycją i w okresie przedświątecznym będziemy pomagać i sprawiać , że na twarzach pojawią się uśmiechy.
Autor: Magdalena Nakielska – Krzemińska