Home   Z życia szkoły   Szkolny Dzień Wiosny

Szkolny Dzień Wiosny

Na przekór pogodzie świętowaliśmy dziś nadejście wiosny. Pani Irena Jasiek promiennie powitała szkolną społeczność i zainaugurowała Szkolny Dzień Wiosny. Następnie oddała głos przedstawicielkom Samorządu Uczniowskiego Oliwii Rosińskiej i Dagmarze Buczkowskiej, które przedstawiły plan obchodów dzisiejszego święta.

W wiosennej rewii mody wzięły udział 22 osoby. Jury, wybrane przez najmłodszych, w składzie: pani Dorota Lucius, pani Magdalena Szary, pan Dariusz Monkiewicz oraz Wiktor Mikulski postanowiło przyznać I miejsce Natalii Kaliskiej, II miejsce Kindze Kubalak, III miejsce Brygidzie Grajek i Natalii Dubel.

Potem uczniowie wraz z opiekunami piekli kiełbaski w ognisku przygotowanym przez pana Łucjana Nowakowskiego.

Następnie 18 osób zaprezentowało swoje talenty. Zdecydowanie dominowała piosenka i taniec. W komisji zasiadali: pani Renata Syty, Aleksandra Kaźmierczak, Dominik Kruzel i Andrzej Kurek. Po burzliwych obradach I miejsce przypadło Wojciechowi Kudła, II – Indze Rosińskiej, Oliwii Haręckiej, Amelii Lidmann, Blance Piątek, Hannie Orzechowskiej, Annie Pietrzak, III – Kamilowi Ławińskiemu. Wyróżnieni zostali pan Łucjan Nowakowski i Natalia Puzio.

Na terenie szkoły ukryto wielkanocne zajączki. Każda klasa wyruszała z mapą, na której zaznaczono miejsce schowania. Poszukiwania wzbudziły wiele emocji.

Kolejny konkurs rozstrzygnęły panie Aleksandra Świder, Anna Osuch, Donata Sobkowska i uczennica Dagmara Buczkowska. Najpiękniejszą pisankę namalowali uczniowie klasy 6. Oni otrzymają szóstki z plastyki. II miejsce otrzymali uczniowie klasy 7., a III uczniowie klasy 4. Ci młodzi plastycy dostaną  piątki.

W końcu wszyscy wyszli na boisko i nastąpiło uroczyste spalenie marzanny przygotowanej przez naszych harcerzy.

Ostatni konkurs na najładniejszy wystrój klasy wygrali szóstoklasiści. II miejsce zajęli siódmoklasiści,  a trzecie pierwszoklasiści. Taką decyzję podjęło jury w składzie: panie Aleksandra Świder, Donata Sobkowska i uczennica Dagmara Buczkowska.

To był wesoły, pełen kolorów dzień, który będziemy z przyjemnością wspominać.