Home   Z życia szkoły   Szkolna wigilia

Szkolna wigilia

22 grudnia, przy wtórze kolęd, rozpoczęła się szkolna wigilia. Pierwsze dwie godziny upłynęły bardzo szybko. Uczniowie wraz z wychowawcami zasiedli do stołów, na których królowały tradycyjne potrawy wigilijne. Zaciekawienie i ogromna radość towarzyszyły wręczaniu paczek świątecznych przygotowanych przez Radę Rodziców. Poduszki- gwiazdki w ciepłych kolorach wywołały zachwyt na dziecięcych buziach. Potem wszyscy gorąco oklaskiwali piątoklasistów, którzy razem z panią Donatą Sobkowską przygotowali jasełka. Nawiązywały one do ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku Miłosierdzia .Przypomniały ,że najważniejsze jest to, co dajemy od siebie drugiemu człowiekowi. Następnie Pani Dyrektor złożyła całej szkolnej społeczności świąteczne życzenia. Uczniowie klasy III zainspirowani lekturą „Dzieci z Bullerbyn” przygotowali dla ochotników konkurs wzorowany na tej książce. Trzeba było odgadnąć, ile ziaren fasoli jest w butelce. Było 372. Pani Alicja Jaworska wręczyła nagrody tym dzieciom, które wzięły udział w konkursie SKO na świąteczną ozdobę choinkową. Przygotowało je bardzo wielu uczniów. Wszystkie pięknie przystroiły szkolną choinkę.