Home   Z życia szkoły   “Świętymi bądźcie!”

“Świętymi bądźcie!”

Obchody XIV Dnia Papieskiego w naszej szkole zainicjowało obejrzenie przez uczniów pierwszego filmu dla dzieci o Janie Pawle II pt.”Karol, który został świętym.”Opowiada on o dzieciństwie i młodości Ojca Świętego – Papieża wszystkich dzieciaków. Następnie Pani Donata Sobkowska wraz z klasą IV zaprosiła wszystkich na uroczysty apel. Rozpoczęła od konkursu wiedzy. Każdy, kto udzielił poprawnej odpowiedzi otrzymywał nagrodę. Potem śledziliśmy poszukiwania przez klasę czwartą recepty na świętość według Jana Pawła II. Oto ona:

1. Życie w blasku Boga: wierzyć Bogu, ufać, kochać Boga i ludzi, być wiernym w przyjaźni.
  2. Powierzanie Bogu w modlitwie wszystkich ważnych spraw.
  3. Cierpliwe znoszenie przeciwności losu, niesienie z pokorą własnego krzyża.
  4. Umiejętność wybaczania.
  5. Pogoda ducha i dzielenie się radością z innymi.
  6. Sumienne wykonywanie codziennych obowiązków.
  7. Troska o innych, modlitwa w ich intencji.

Nie zabrakło również wzruszających piosenek o Janie Pawle II i obowiązkowej umiłowanej przez Świętego „Barki’.

Autor: Ewa Janasek