Home   Z życia szkoły   Święto Ziemniaka

Święto Ziemniaka

11 października rada rodziców i pracownicy szkoły zorganizowali dla mieszkańców Szczepanowa i okolic Święto Ziemniaka. Jak zawsze niezawodni szczepanowianie przygotowali wspaniałe łakocie. Ciasta upiekły panie: Agnieszka Pietrzak, Małgorzata Lidmann ,Joanna Flig, Milena Gaida i Magdalena Szymczak. Nie zabrakło pysznych sałatek przygotowanych przez panie: Aurelię Wojke, Magdalenę Heinich, Olgę Krysiak, Paulinę Ruchaj, Małgorzatę Piwońską. Były one świetnym dodatkiem do kiełbasek z ogniska. Profesjonalnie rozpalili je panowie Łucjan Nowakowski i Maciej Podlarz. A nie spadły w żar dzięki kijom produkcji pana Karola Osucha. Pan Mateusz Szmańda zadbał o miłą atmosferę w trakcie smażenia grając na gitarze same hity. A pani Magda Nakielska – Krzemińska cały czas pięknie je śpiewała zachęcając do tego samego pozostałych. Inne smakołyki przygotowane do konsumpcji to kluski ziemniaczane i pyzy ze śliwkami autorstwa pani Marii Nowastoskiej i kapusta kiszona według przepisu Anny Osuch oraz smalec od pani Olgi Krysiak.

Dzieci na specjalnym stoisku mogły skorzystać z przygotowanych atrakcji typu pieczątki z ziemniaków, odbijanie liści, zagadki związane z jesienią. Strojnisie miały okazję własnoręcznie wykonać korale i bransoletki z jarzębiny. Każde dziecko odbijało liściem pieczątką swoją obecność. Oryginalna lista obecności zawiśnie w szkole. Nad tymi zabawami czuwały panie: Magdalena Szary, Aleksandra Świder, Irena Jasiek, Alicja Jaworska i Ewa Janasek.

Na stoisku z drobiazgami można było nabyć świecące bransoletki, kapelusze, lampiony, kolorowe gumki, znicze, a także przepiękne martwe natury pana Konrada Szarego.

Nad wszystkim czuwała pani dyrektor Dorota Lucius zachwalając wyroby kulinarne i towary na sprzedaż. Sprawiła ogromną frajdę najmłodszym wypuszczając w nocne niebo zielony lampion, który poszybował w kierunku szkoły.

Autor: Ewa Janasek