Home   Z życia szkoły   Święto Pyry

Święto Pyry

pyraTegoroczne Święto Pyry odbyło się 28 września. Pracownicy szkoły i rodzice przygotowali wiele atrakcji, aby wszyscy zainteresowani mogli spędzić piątkowe popołudnie inaczej niż zwykle. Sponsorzy ufundowali nagrody do dwóch zaplanowanych konkursów.

Dzieci mogły rozwijać swoje umiejętności plastyczne tworząc z różnorodnych materiałów przedziwne stworki lub ozdabiając jesiennymi motywami talerzyki. Kto zapragnął chwili relaksu przy  lawendowym lampionie żwawo zabierał się do jego wykonania.

Po raz drugi odbył się konkurs na dyniowy lampion. Głosujący mieli dylemat, które  z 25. arcydzieł nagrodzić swoim głosem. Można było cieszyć oczy postaciami z bajek,  podobiznami zwierząt lub projektami zainspirowanymi własną wyobraźnią.

Oblężenie przeżywało stoisko z drobiazgami. Furorę zrobiły świecące uszy , muszki, a także czarodziejskie muszle ,z  których ma  się „coś” wykluć .

Ósmoklasiści przygotowali wiele atrakcyjnych gier i zabaw, m.in. szukanie ziemniaków czy ziemniaczany tor przeszkód.

28 września to także Światowy Dzień  Tabliczki Mnożenia. Każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę w zakresie mnożenia i dzielenia do 500.

Jak zawsze nie brakowało przeróżnych  pyszności. Amatorzy ciast zajadali się babeczkami , rogalikami i wieloma rodzajami wypieków. Zwolennicy ziemniaków również mieli duży wybór: pyzy ze śliwką, frytki, kluski ziemniaczane oraz placki ziemniaczane. Lubiący zupy mogli wybierać między porową a dyniową. Oprócz tych smakowitości cieszyły oczy kolorowe, pomysłowe surówki i sałatki. Stały się doskonałym dodatkiem do kiełbaski upieczonej nad ogniskiem.