Home   Z życia szkoły   Święto Pieczonego Ziemniaka

Święto Pieczonego Ziemniaka

21 października o 16.00 rozpoczęliśmy Jesienne Święto Pieczonego Ziemniaka. Pani dyrektor Dorota Lucius serdecznie powitała fanów pyry. Zachęciła do dobrej zabawy i konsumpcji pysznych potraw. Każdy mógł spróbować potraw z ziemniaków. Kręcone frytki przygotował pan Roman Pender. Placki ziemniaczane smażyły panie Anna Osuch i Irena Jasiek. Nie zabrakło także ciast upieczonych przez rodziców. Ich sprzedażą zajęły się panie Małgorzata Piwońska i Aurelia Wojke. Przy ognisku można było usmażyć kiełbaskę i skonsumować ją z pyszną sałatką.

Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Młodzi sportowcy sprawdzali swoje umiejętności w konkurencjach przygotowanych przez pana Mateusza Szmańdę i Dariusza Monkiewicza. Miłośnicy plastyki tworzyli razem z panią Katarzyną Kurek ziemniaczane stworki. Panie Milena Jasińska i Alicja Jaworska pomagały wystrugać ziemniaczane stempelki. Pani Joanna Nowak zachęcała do zabawy balonami o ciekawych kształtach. Najmłodsi stworzyli także jesienne drzewo malując według własnej fantazji  liście z masy solnej. Przyklejały je panie Magdalena Szary i Ewa Janasek.

Fani zakupów wydawali gotówkę na stoisku z drobiazgami dla dzieci. Największym wzięciem cieszyły się świecące kokardy, okulary i nosy. Tam uwijały się panie Magdalena Nakielska – Krzemińska i Aleksandra Świder. Stoisko ze starociami obsługiwała pani Bogumiła Heinich. Wielu cieszyło się z wazonika, książki lub innego bibelotu.

Muzykę dodającą energii w to pochmurne popołudnie zapewnił pan Łucjan Nowakowski.