Home   Z życia szkoły   Święto Patronki

Święto Patronki

Dzień 7 listopada był szczególny, bo w naszej szkole obchodzone było Święto Patronki – Marii Skłodowskiej – Curie.    Wszystko rozpoczęło się apelem przygotowanym przez klasę V. Tradycją jest, że w Dniu Patronki odbywają się pokazy ciekawych eksperymentów. W tym roku  również odbył się pokaz eksperymentów jakich w naszej szkole jeszcze nie było. Pokazy zostały przygotowane przez fundację profesora Ciekawskiego z Bydgoszczy oraz uczniów klasy V. Uroczysty dzień był pełen wrażeń i  zakończył się pokazem kolaży o Marii Skłodowskiej-Curie przygotowanych przez klasy IV – VIII oraz konkursem „ Co wiesz o Naszej Patronce” w klasach I – III. Konkurs przygotowała Pani Anna Pietraszko.

Baloniki , bańki , wulkany ,kolorowe bąbelki to tylko niektóre z atrakcji , które przeżywaliśmy w przedszkolu i szkole w święto naszej Patronki Marii Skłodowskiej – Curie.

Autor: Irena Jasiek, Katarzyna Kurek