Home   Z życia szkoły   Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt

4 października jak co roku obchodziliśmy „Światowy Dzień Zwierząt”. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na zwierzaki, które często są krzywdzone. Miłośnicy zwierząt przypominają tego dnia o tym, że każdemu zwierzęciu należy się opieka i szacunek!
Z tej okazji Samorząd Uczniowski naszej szkoły postanowił przyznać „Dyplomy przyjaciela zwierząt” dla uczniów którzy przedstawią nam swoje zwierzęta w formie zdjęć i opisu oraz zagwarantują, że prawidłowo opiekują się swoim przyjacielem. 4 października ogłoszono konkurs, na który wpłynęły 22 prace. Wystawa zdjęć i opowieści o ulubionych zwierzętach ozdobiła szkolne korytarze. Podsumowanie konkursu nastąpiło 20 października 2014 r. Komisja konkursowa w składzie pani Magdalena Nakielska-Krzemińska, pan Mateusz Szmańda, pan Łucjan Nowakowski, Olaf Piątek wyróżniła następujących uczniów: Lenę Basa, Marysię Piskorską, Dagmarę Buczkowską, Martynę Tuszyńską, Justynę Kruzel, Martynę Kubiak i Kacpra Piwońskiego – wymienieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Autor: Irena Jasiek