Home   Z życia szkoły   Spotkanie z nauką

Spotkanie z nauką

Uczniowie klas: V i VI zostali zaproszeni do Zespołu Szkół w Dąbrowie na spotkanie z nauką. W czasie zajęć obserwowaliśmy ciekawe doświadczenia chemiczne, prowadzone przez studentów z Poznania. Uwagę zgromadzonych w sali gimnastycznej uczniów przykuł eksperyment ze sztuczną krwią. Do doświadczenia zaproszono naszego kolegę – Krzysia. Studentki „pocięły” jego rękę, wykorzystując przy tym sztuczną krew. Poza tym mogliśmy zobaczyć jak uchronić banknot przed spaleniem, poczuć ciepło, jakie wydziela się w czasie reakcji chemicznych oraz jak doprowadzić do spalania substancji bez użycia źródła ognia. Doświadczenia zakończono wielkim „hukiem”. Jedna z prowadzących zamoczyła ręce w misce z płynem do naczyń i gazem, po czym podpalono jej ręce. To było bardzo widowiskowe.
Po pokazach chemicznych rozpoczęliśmy rozgrywki sportowe: badminton, piłkę nożną oraz siatkówkę. Bardzo ciekawie i miło spędziliśmy ten czas. Dziękujemy za zaproszenie.

Autor: Kamila Meler