Home   Z życia szkoły   Spotkanie autorskie z Panią Wiolettą Piasecką

Spotkanie autorskie z Panią Wiolettą Piasecką

13 marca 2014r. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Panią Wiolettą Piasecką, autorką bajek i baśni dla dzieci. Organizatorem spotkania była Publiczna Biblioteka w Dąbrowie.

Wioleta Piasecka jest autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii m.in. Hansa Christiana Andresena i Faustyny Morzyckiej, czterech sztuk teatralnych, wielu słuchowisk radiowych. Uczestniczy w spotkaniach autorskich na terenie całego kraju oraz za granicą. Spotkania te cieszą sie ogromną popularnością, tym bardziej, że autorka prowadzi je w baśniowym stroju wróżki.

Pisarka zaprezentowała dzieciom fragment swojego utworu. W  poszczególne role wcieliły kukiełki uszyte przez artystkę. Dalszy ciąg przygód królewskiej rodziny można znaleźć na stronie internetowej pisarki. Pani Wioletta przygotowała wiele konkursów . Między innymi ochotnicy mieli poprawnie wymówić trudne powiedzonka typu  lojalna Jola. Łamańce językowe sprawiły wiele kłopotu wymawiającym, a wiele radości słuchającym. W trakcie spotkania nie zabrakło pytań, na które pani chętnie odpowiadała. Po spotkaniu można było otrzymać autograf i zakupić pięknie ilustrowane książki z dedykacją autorki.

One Comment