Home   Z życia szkoły   Rzym, Grecja i Galia w starożytności

Rzym, Grecja i Galia w starożytności

18 marca 2014r. w szkole podstawowej  im. Marii Skłodowskiej – Curie w Szczepanowie odbyła się żywa lekcja historii przygotowana przez agencję widowisk Historycznych „ARKONA” z Torunia.

Uczniowie mieli po raz kolejny możliwość bliższego zetknięcia się z historią znaną dotychczas tylko z podręczników.

Treść tej żywej lekcji historii obejmowała informacje dotyczące kultury duchowej i materialnej starożytnych Rzymian ,Egipcjan, Greków i Galów. Aktorzy ubrani w stroje z epoki przybliżyli uczniom najważniejsze wydarzenia, ciekawostki oraz elementy dawnych wierzeń w formie tekstu mówionego, który opiera się na przekazanych kronikach i badaniach archeologicznych. Spektakl zawierał elementy interaktywne.  Uczniowie przypomnieli  sobie i utrwalili w bardzo przystępnej formie informacje o starożytności. Brali udział w konkursach wiedzy z nagrodami. Uczestniczyli w walce miedzy Galami i Rzymianami. Oglądali pojedynki toczone pomiędzy wrogimi ludami. Mogli obejrzeć, wziąć do ręki elementy starożytnego uzbrojenia.

Była to kolejna żywa lekcja historii w naszej szkole. Pierwsza nosiła tytuł „Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego, czyli Polska pierwszych Piastów”.

One Comment