Home   Z życia szkoły   Rzym, Grecja i Galia w starożytności

Rzym, Grecja i Galia w starożytności

18 marca 2014r. w szkole podstawowej  im. Marii Skłodowskiej – Curie w Szczepanowie odbyła się żywa lekcja historii przygotowana przez agencję widowisk Historycznych “ARKONA” z Torunia.

Uczniowie mieli po raz kolejny możliwość bliższego zetknięcia się z historią znaną dotychczas tylko z podręczników.

Treść tej żywej lekcji historii obejmowała informacje dotyczące kultury duchowej i materialnej starożytnych Rzymian ,Egipcjan, Greków i Galów. Aktorzy ubrani w stroje z epoki przybliżyli uczniom najważniejsze wydarzenia, ciekawostki oraz elementy dawnych wierzeń w formie tekstu mówionego, który opiera się na przekazanych kronikach i badaniach archeologicznych. Spektakl zawierał elementy interaktywne.  Uczniowie przypomnieli  sobie i utrwalili w bardzo przystępnej formie informacje o starożytności. Brali udział w konkursach wiedzy z nagrodami. Uczestniczyli w walce miedzy Galami i Rzymianami. Oglądali pojedynki toczone pomiędzy wrogimi ludami. Mogli obejrzeć, wziąć do ręki elementy starożytnego uzbrojenia.

 

Była to kolejna żywa lekcja historii w naszej szkole. Pierwsza nosiła tytuł “Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego, czyli Polska pierwszych Piastów”.

GALERIA

 

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress