Home   Z życia szkoły   Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej- Curie w Szczepanowie odbędzie się 1 września 2020 r.

Dojazd uczniów do szkoły tak jak w dniu nauki. Rozkład zostanie zamieszczony na stronie szkoły w poniedziałek.

Odjazd bezpośrednio po spotkaniu z wychowawcami, około godz. 9.15.

Dzieci przedszkolne 1 września dojazd i odbiór we własnym zakresie.

Wszyscy uczniowie zobowiązani są do posiadania maseczek. W autobusie szkolnym obowiązkowo zasłaniamy usta i nos.

Dla zachowania reżimu sanitarnego 1 września zapraszamy klasy wg wyznaczonego grafiku:

I i VIII klasa – 8.00

II i V klasa – 8.10

III i VII klasa – 8.20

IV i VI- 8.30

Podczas spotkania wychowawcy klas zapoznają uczniów z najważniejszymi zasadami higienicznymi obowiązującymi w szkole w okresie pandemii.

Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.

Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły (przedsionek szkolny), zachowując zasady:

a) 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,

b) dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,

c) dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,

d) opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).