Home   Z życia szkoły   „Promieniowanie Ojcostwa”

„Promieniowanie Ojcostwa”

Szesnasty października to data szczególna dla wszystkich Polaków. Tego właśnie dnia  zwierzchnikiem Świętego Kościoła Rzymskiego został kardynał Karol Wojtyła, który przybrał imię Jan Paweł II.

Uczniowie klasy piątej i ósmej wraz z panią Donatą Sobkowską przygotowali uroczysty apel z okazji XVIII Dnia Papieskiego przebiegającego pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Był on podziękowaniem za niezwykły dar Ojcostwa Świętego Jana Pawła II. Papież – Polak nie tylko pokazywał, jak żyć i jak być prawdziwym ojcem, ale uczył także, jak słuchać i szanować tych, którzy do niego mówili. Uczniowie przypomnieli o umiłowaniu przez Papieża Maryi. O wielokrotnym stawaniu przed Jej obliczem w godzinie Apelu Jasnogórskiego. Wspólnie śpiewaliśmy „Barkę” i pieśń „Maryjo, Królowo Polski”. Na koniec poprosiliśmy o wyproszenie przez Jana Pawła II łaski świętości polskich rodzin i otwartości na słuchanie bożego głosu.