Home   Z życia szkoły   Projects

Projects

W marcu uczniowie kl. V wykonywali projekty w języku angielskim. Dotyczyły zwierząt. Uczniowie podzieleni byli na dwie grupy. Jedna  wykonała projekt na temat kotów perskich, a druga na temat psów bernardynów. W czasie robienia prac uczniowie doskonalili umiejętności współpracy w grupie oraz pisania w języku angielskim. W swoich projektach podawali informacje na temat tego czym żywią się i co piją. Opisywali gdzie one żyją oraz jakie są związane z nimi ciekawostki. Np. kot perski pochodzi z Iranu i przybył do Europy w XVII wieku, a bernardyn nieodłącznie kojarzy się nam z amerykańskim filmem familijnym pt. „Beethoven.” Uczniowie ozdobili swoje prace interesującymi fotografiami zwierząt, co w znacznym stopniu uatrakcyjniło ich projekty.

DSCN5778 DSCN5781

Tekst: Magdalena Szary