Home   Z życia szkoły   Powitanie wiosny

Powitanie wiosny

21 marca w nietypowej zimowej scenerii powitaliśmy wiosnę. O godzinie 11.00 komisja złożona z przedstawicieli samorządu uczniowskiego sprawdziła stan gotowości naszej szkoły do powitania wiosny. Sprawdzano wystrój klas oraz stroje uczniów. Okazało się, że najlepiej do powitania wiosny przygotowały się klasy II i IV. Uczniowie tych klas na uroczystym, wiosennym apelu otrzymały drobne upominki. Młodsze dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki o wiośnie. Najbardziej podobał się występ przedszkolaków, które zostały nagrodzone burzą oklasków. Przedstawiciele klas IV – VI wzięli udział w konkursie sprawdzającym wiedzę o wiośnie. Pierwsze miejsce zajęła klasa VI, drugie IV, trzecie V. Po apelu wszyscy wyszli przed szkołę, aby spalić Marzannę. Na zakończenie dostaliśmy kiełbaskę usmażoną w szkolnej kuchni.