Home   Z życia szkoły   „Poranek z kulturą”

„Poranek z kulturą”

Korzystając  z zaproszenia klasa 5 i 6  28 marca pojechała do Zespołu Szkół w Dąbrowie na „Poranek z kulturą”. Uczniowie obejrzeli ciekawy program o  kulturze barokowej. W siłowni  mogli wypróbować kondycję swoich mięśni. Przyda się dużo ruchu na świeżym powietrzu! Pan dyrektor przedstawił zalety dziennika elektronicznego. Z punktu widzenia ucznia wadą tego dziennika jest natychmiastowa informacja o nieobecności w szkole. W bibliotece goście zapoznali się z komputerowym katalogiem zbiorów. Dzięki niemu nikt nie wmówi pani bibliotekarce, że  już oddał lekturę. Pani ucząca plastyki przygotowała prezentację op-artu.  Okazało się, iż nie wszystko jest takie , na jakie z pozoru wygląda. W pracowni technicznej piątoklasiści i szóstoklasiści wykonywali proste doświadczenia, m.in. sprawdzali, jak bije ich serce. Wszyscy pełni wrażeń zjedli  w szkolnej świetlicy drożdżówkę i wrócili do swojej szkoły.