Home   Z życia szkoły   Pierwszy dzień wiosny

Pierwszy dzień wiosny

Wiosna przywitała nas promieniście i uroczyście. Ten niepowtarzalny dzień rozpoczął się od gościnnego występu teatru Lucarna działającego przy gimnazjum w Barcinie. Z zapartym tchem śledziliśmy perypetie miłosne Czarnego Rodryga. Obejrzeliśmy również wiosenne przedstawienie przygotowane przez dzieci z kółka artystycznego i fletowego. Bardzo podobała się wiosenna rewia mody. Swoje pomysłowe kreacje prezentowaliśmy na boisku w promieniach mocno grzejącego słoneczka. Każda klasa namalowała plakat związany  z rozpoczynającą się porą roku. Wśród tylu atrakcji znalazł się czas, aby rozdać nagrody za piękne stroje, przygotowane występy, recytację wierszy o wiośnie. Nagrody otrzymali także uczniowie wzorowo piszący w swoich zeszytach. I wreszcie nadszedł czas na wyczekiwane cały rok pieczenie kiełbasek. W tym roku opiekały się w takt  harcerskich pląsów. Na koniec emocjonującego dnia tradycyjnie spaliliśmy symbol zimy – Marzannę.

GALERIE:
Pierwszy dzień wiosny