Home   Z życia szkoły   Pieniądze wczoraj i dziś

Pieniądze wczoraj i dziś

Znalezione obrazy dla zapytania pieniądzePani Małgorzata Horka przybliżyła uczniom naszej szkoły historię pieniądza, począwszy od handlu wymiennego do kart płatniczych. Pokazała kolekcję monet , nie tylko polskich ,ale także z innych krajów. Wyjaśniła na czym polega zabezpieczenie banknotów. Każdy mógł to zobaczyć na własne oczy wkładając pieniądz do maszyny sprawdzającej jego autentyczność. Ciekawość wzbudziły katalogi kart do wyboru przez klienta. Każdy uczeń otrzymał książeczkę „Kuba Pieniążek oszczędza na wielką podróż”, smycz, odblask i cukierki. Spotkanie zakończyło się znaną sentencją ,że istnieją rzeczy bezcenne, których nie kupi się za pieniądze.