Home   Z życia szkoły   Pasowanie pierwszoklasistów

Pasowanie pierwszoklasistów

Wtorek 22 października 2013 r. to wyjątkowy dzień w życiu naszych pierwszoklasistów. Zostali oni prawowitymi uczniami naszej szkoły. Na uroczystość pasowania przybyli rodzice, dyrekcja szkoły oraz dzieci z klas II i III z wychowawcami.

Uczniowie klasy I, by stać się prawdziwymi uczniami, przeszli przed pasowaniem kilka prób. Próba sprawności polegała na zwijaniu krepinowej wstążki jedną ręką w taki sposób, by ją schować w dłoni. Próba mądrości to pisanie poznanych liter i cyfr, odpowiadanie na pytania dotyczące naszej szkoły oraz poruszania się po drodze. Po tych zadaniach dzieci otrzymały „tabletki mądrości”- lekarstwo na całe życie. Uśmiech w życiu to ważna sprawa, więc była też i próba uśmiechu polegająca na wykazaniu zadowolonej, radosnej miny po wypiciu soku z cytryny.

Pierwszaki wykonały pomyślnie wszystkie stawiane przed nimi zadania, a także zaprezentowały się artystycznie. Były wiersze i piosenki. Następnie odbyło się ślubowanie oraz pasowanie na ucznia, którego dokonała pani dyrektor Dorota Lucius. Z rąk wychowawcy uczniowie klasy I otrzymali dyplomy oraz drobne, pamiątkowe upominki. Niespodzianką dla nich był także wielki tort z fajerwerkami.

Po uroczystości dzieci z klasy I wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi spotkali się na wspólnym poczęstunku. W przygotowaniach święta uczniów klasy I brali udział uczniowie klasy VI oraz rodzice. Był to bardzo miły i sympatyczny dzień w naszej szkole.

–> Galeria <–