Home   Z życia szkoły   Noś odblaski – bądź widoczny

Noś odblaski – bądź widoczny

23 października w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią policjantką Magdaleną Polak i strażakami z Mogilna. Akcję „Noś odblaski – bądź widoczny” koordynował portal Cmg24.Przedszkolaki, na ręce pani dyrektor, otrzymały kamizelki odblaskowe. Pozostali uczniowie stali się właścicielami elementów odblaskowych – opaski na ręce lub breloczka. Pani policjantka przypomniała o obowiązującym od niedawna przepisie noszenia po zmroku poza terenem zabudowanym elementu odblaskowego. Gorąco pochwaliła klasę pierwszą za wzorowe wyrecytowanie wierszyka o przechodzeniu przez jezdnię. Strażacy opowiedzieli o swojej pracy. Pokazali, jak ratować kolegę, gdy straci przytomność. Na koniec goście zostawili największą atrakcję, czyli pokaz wozu bojowego straży i pojazdu policyjnego.

Autor: Ewa Janasek

One Comment