Home   Z życia szkoły   Noc w szkole

Noc w szkole

4 lutego w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Szczepanowie 60 uczniów klas 4-8 spędziło w szkole noc pod hasłem: „Zdrowo i sportowo w dzień i w nocy”.

Rozpoczęliśmy od jazdy na łyżwach na lodowisku w Mogilnie. Rozruszani, troszkę „poobijani” i leciutko zmarznięci z przyjemnością zjedliśmy pizzę i wypiliśmy gorącą herbatę w restauracji „Patryk”. Po przyjeździe do szkoły i zakwaterowaniu w klasach rozpoczęliśmy podchody. Zadania były napisane w języku angielskim, rosyjskim i polskim i uwzględniały metody edukacji pozaformalnej. Wykorzystano je również w innych grach i zabawach oraz przy tworzeniu ekolalki z materiałów recyklingowych. Kolejnym atrakcyjnym wydarzeniem nocy w szkole był turniej mini piłki siatkowej. Sportowcom dodawały sił ekokanapki wykonane przez uczniów. Następnie w ramach złapania oddechu wszyscy oglądali wybrany przez swoją klasę film. Po sprzątnięciu szkoły dzieci zostały odebrane przez rodziców. Na koniec uczniowie wyrazili swoją opinię o spędzonej nocy w szkole na ścianie opinii „Gadająca ściana”. Wpisy na „Gadającej ścianie” świadczyły, że uczestnikom taka forma spędzania wolnego czasu bardzo się podoba. Oceniły propozycje opiekunów bardzo wysoko.

Nasz szkolny mikroprojekt „ Noc w szkole – Zdrowo i sportowo w dzień i w nocy” został całkowicie sfinansowany w ramach projektu „Edukator 2020” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w ramach projektu „Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej”.

Galeria zdjęć na naszym profilu facebookowym.

Autor: Magdalena Nakielska-Krzemińska