Home   Z życia szkoły   Na zamku w Malborku

Na zamku w Malborku

8 listopada 2019 roku uczniowie klas IV – VII, wraz z opiekunami: Dariuszem Monkiewiczem, Mateuszem Szmańdą i Małgorzatą Piskorską, odwiedzili zamek w Malborku, jeden z największych zachowanych zespołów gotyckiej architektury na świecie. Przez ponad dwie godziny zwiedzaliśmy byłą siedzibę rycerzy Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego, czyli – Krzyżaków. Uczniów, podzielonych na dwie grupy, oprowadzali przewodnicy. Ceglany zamek zadziwił swoją wielkością i bogatymi dziejami. W drodze powrotnej, w Kwidzyniu podziwialiśmy z zewnątrz zamek i katedrę. To była żywa lekcja historii i geografii. Natomiast parogodzinna droga autokarem stanowiła okazję do bycia ze sobą, do swobodnej rozmowy i lepszego poznania się. Zarówno towarzyszący nam pilot wycieczki z biura podróży Activ z Bydgoszczy, jak i przewodnicy, podkreślali, że mamy wyjątkowe dzieciaki… i to się zgadza!

Tekst: Małgorzata Piskorska