Home   Z życia szkoły   Muzyka z serca płynąca

Muzyka z serca płynąca

W listopadowej audycji muzycznej udaliśmy się w podróż w czasie, która rozpaliła w naszych sercach jeszcze większą miłość do Ojczyzny. Pan Krystian przeprowadził musztrę wojskową. Uczniowie maszerowali w rytm muzyki i wykonywali  komendy. Następnie wysłuchaliśmy pieśni z czasów zaborów pt.”Krakowiak Kościuszki.” Jednym z instrumentów, który wygrywał melodię tej pieśni był klarnet. Nasi goście dokładnie omówili jego budowę i wyjaśnili, dlaczego należy do grupy instrumentów dętych. Nie zabrakło zadań specjalnych. Uczniowie starszych klas mieli rozpoznać 6 tytułów pieśni patriotycznych. Nie mieli z tym zadaniem żadnych problemów. Na finał zabrzmiała piosenka z powstania warszawskiego pt.”Pałacyk Michla.”