Home   Z życia szkoły   Muzyka i malarstwo

Muzyka i malarstwo

Dzieła malarskie wielokrotnie inspirowały kompozytorów, utwory muzyczne zaś były natchnieniem dla malarzy. Dzisiejsza audycja muzyczna poświęcona została wzajemnemu przenikaniu się tych dwóch sztuk. Na początku uczniowie wsłuchali się w dźwięki płynące z fletu, wiolonczeli oraz instrumentu klawiszowego, a następnie wybierali kolory, którymi je namalowaliby. Potem muzycy zaproponowali zagadki muzyczne. Należało odgadnąć jakie zwierzę ukrywa się w kolejnych częściach „Karnawału zwierząt” Camilla Saint – Saensa. Dzieci bezbłędnie wskazały kukułkę, słonia i żółwia. Dwaj ochotnicy zilustrowali muzykę kredkami. Najmłodsi malowali za pomocą rąk do słów piosenki. Na zakończenie audycji wszyscy wysłuchali „Taniec pajaca” Clauda Debussego.