Home   Z życia szkoły   Muzyka i architektura

Muzyka i architektura

nutyDziś artyści z Filharmonii Pomorskiej zaprosili dzieci do odwiedzenia miejsc, w których odbywają się koncerty i przedstawienia muzyczne. Podróż rozpoczęli od wizyty w starym kościele , gdzie zabrzmiała „Gaude mater.” Potem wszyscy wysłuchali koncertu  w pałacu. Wiktor Mikulski wcielił się w rolę dyrygenta machającego batutą w prawo i lewo. Orkiestra złożona z widowni  stanęła na wysokości zadania i pięknie wyklaskała utwór. Nim słuchacze znaleźli się w filharmonii na recitalu wiolonczelistki, poznali budowę tego instrumentu. Przypomina on budową człowieka, gdyż składa się z główki, szyi, pudła rezonansowego i nóżki. Na koniec młodzi melomani zasiedli w  teatrze operowym i wysłuchali arii operowej.