Home   Z życia szkoły   Ku niepodległej

Ku niepodległej

12 lutego gościliśmy w naszej szkole grupę artystyczną „Rekonstrukto”, która zaprosiła uczniów na pokaz historyczny pt. „Ku niepodległej”. Ta wesoła lekcja historii upamiętniała dążenia niepodległościowe Polaków. Opowiadała o powstaniach narodowych i sytuacji naszych rodaków pod zaborami. Chętni uczniowie mogli przymierzyć stroje z epoki – szwoleżera, powstańca czy kosyniera. Ochotnicy wzięli udział w musztrze. Można było także stoczyć pojedynek na szable. Wygrywał ten, kto szybciej trzy razy dotknął nogi przeciwnika. W drugiej części pokazu  rekonstruktorzy pokazywali kolekcję broni używanej w omawianym okresie. Uczniowie przymierzali czapki i robili sobie pamiątkowe zdjęcia.