Home   Z życia szkoły   Konkurs z języka angielskiego

Konkurs z języka angielskiego

W piątek, 28 kwietnia, o godz. 9:00 w naszej szkole odbył się gminny konkurs z języka angielskiego: „Mistrz czytania ze zrozumieniem w języku angielskim.” W konkursie wzięli udział uczniowie klas szóstych z Gminy Dąbrowa. Przyjechali oni wraz z nauczycielkami uczącymi ich języka angielskiego, panią Violettą Stokfisz, ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Dąbrowie, panią Natalią Murawską, z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałem Przedszkolnym w Parlinie oraz panią Agnieszką Krajewską z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Słaboszewie. Wszyscy goście zostali serdecznie powitani przez dyrektor szkoły – panią Dorotę Lucius oraz nauczycielkę j. angielskiego  – panią Magdalenę Szary. Uczestnicy konkursu musieli w ciągu 45 minut wykonać zadania zamknięte sprawdzające poziom opanowania umiejętności rozumienia czytanych tekstów napisanych w języku angielskim. Zwycięzcą konkursu został Emil Wojtal, a drugie miejsce zajął Paweł Górski. Obaj chłopcy są uczniami Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Dąbrowie. Trzecie miejsce zajęła Julia Flig, uczennica Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Szczepanowie.

Wyróżnienia otrzymali: Filip Nowobilski ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie, Bartosz Dados ze Szkoły Podstawowej w Parlinie oraz Radosław Pender ze Szkoły Podstawowej w Szczepanowie. Wszystkim laureatom wręczono nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich którzy wzięli udział w konkursie!

imagee003 imagee004 imagee005 imagee006 imagee007 imagee008 imagee010

Tekst: Magdalena Szary