Home   Z życia szkoły   Konkurs języka angielskiego

Konkurs języka angielskiego

18 maja w poniedziałek w naszej szkole odbył się gminny konkurs z języka angielskiego dla uczniów klas szóstych „Mistrz Czytania ze Zrozumieniem w Języku Angielskim.” Jak sama nazwa wskazuje sprawdzał on poziom opanowania umiejętności czytania ze zrozumieniem po angielsku. Gospodarzem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczepanowie, a konkurs przygotowała pani Magdalena Szary. Pytania były ułożone przez panią Agnieszkę Benedyczak, ze żnińskiego gimnazjum. Ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałem Przedszkolnym z Parlina przyjechali: Cezary Woźniak, Wiktor Muracki oraz Wiktor Pawłowski, ze szkoły podstawowej ze Słaboszewa Emilia Grądek, Marta Stawicka i Jakub Dojss. Z Zespołu Szkół w Dąbrowie przybyli Oliwia Paluch, Jan Najkowski oraz Adrian Gąsiorowski. Naszą szkołę reprezentowali Kamila Meler, Justyna Kruzel i Dawid Gawroński. Uczniowie przybyli wraz z nauczycielami: panią Renatą Niedźwiecką z Zespołu Szkół w Dąbrowie oraz panią Natalią Murawską ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Parlinie. Wszyscy uczniowie wraz z opiekunami zostali mile powitani przez panią dyrektor naszej szkoły – Dorotę Lucius. Na każdej z ławek był też napój i wafel, którymi uczestnicy konkursu mogli się poczęstować. Bezkonkurencyjna okazała się Kamila Meler ze Szkoły Podstawowej im Marii Skłodowskiej – Curie w Szczepanowie. Drugie miejsce zajął Adrian Gąsiorowski z Zespołu Szkół w Dąbrowie, a trzecie miejsce ex equo Wiktor Muracki i Cezary Woźniak ze Szkoły Podstawowej z Odziałami Integracyjnymi w Parlinie. Po zakończeniu konkursu wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, zostali poczęstowani słodyczami oraz zrobili sobie pamiątkowe fotografie. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z przebiegu i organizacji konkursu.

Autor: Magdalena Szary